Calendar

Мар
7
Вс
1883. Родился Фёдор Андреевич Сергеев
Мар 7 весь день

1883 год. Родился Фёдор Андреевич Сергеев (Артем)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Мар
10
Ср
1919. Херсон освобожден от интервентов
Мар 10 весь день

1919 год. Войсками 1-й Заднепровской дивизии Херсон освобожден от интервентов.

Мар
12
Пт
1815. Открыта первая мужская гимназия.
Мар 12 весь день

1815 год. Открыта первая мужская гимназия.

 

1944. Началось освобождение города
Мар 12 весь день

1944 год. В ночь с 11 на 12 марта начата операция по освобождению города от фашистов.

Мар
13
Сб
1944. Город Херсон освобожден
Мар 13 весь день

1944 год. Херсон освобожден от фашистов воинами 295-й стрелковой дивизии под командованием полковника А. П. Дорофеева и 49-й гвардейской стрелковой дивизии под командованием полковника В. Ф. Маргелова.

Мар
14
Вс
1970. Мореходке присвоено новое имя
Мар 14 весь день

1970 год. Херсонскому мореходному училищу Министерства морского флота присвоено имя лейтенанта П.П.Шмидта.

Мар
16
Вт
1926. Первый номер газеты «Рабочий»
Мар 16 весь день

1926 год. В свет вышел первый номер газеты «Рабочий».

Мар
19
Пт
1918. Херсон захвачен интервентами
Мар 19 весь день

1918 год. Херсон захвачен отрядами австро-германских войск.

Мар
21
Вс
1860. Народився Віктор Іванович Гошкевич
Мар 21 весь день

1860 рік. Народився засновник нашого музею Віктор Іванович Гошкевич

Ось кілька цікавих фактів про Віктора Івановича:

1. Народився у Києві

Віктор Іванович Гошкевич народився 21 березня 1860 року в Києві у родині викладача Київської духовної семінарії. Його батько був професором. У родині було четверо хлопців. Так склалося, що серед Гошкевичів було чимало талановитих людей: один з його пращурів був першим російським консулом в Японії і першим укладачем російсько-японського словника. А в Японському морі навіть є затока Гошкевича.

2. Навчався у Київському університеті спочатку на факультеті математики (працював обчислювачем астрономічної лабораторії), а потім на історико-філологічному

В студентські роки він під керівництвом відомого українського історика, археолога й етнографа Віктора Боніфатійовича Антоновича (серед його учнів був Михайло Грушевський) почав займатися історією України та археологією. Його особливу увагу привернула археологія півдня України. Тому він і приїхав до нашого міста.

3. У 1890 р. приїздить з дружиною до Херсона, де починає працювати секретарем губернського статистичного комітету (запровадив до статистики наукові прийоми, наблизив її до життя)

Зі своєю другою дружиною Варварою Фабріциус Гошкевич познайомився у період навчання в університеті. Вона була дружиною одного з викладачів. Це було кохання на все життя. Коли він поїхав у Херсон, вона поїхала за ним і створювала для нього всі умови, аби він міг займатися наукою.
Вибір на Херсон випав не випадково, адже тут міським санітарним лікарем працював старший брат Віктора Івановича Михайло Іванович. Він і влаштував його секретарем губернського статистичного комітету. Праці Гошкевича губернських статистико-економічних звітів по Херсонській губернії, списки населених місцевостей, здобули широку відомість.

4. У віці 30 років відкриває Музей

Проте основний інтерес для нього в той час становила археологія. І 1890 року ним був створений Археологічний музей. Ось що він писав у Справочный ежегодник за 1917 рік: «основан в 1890 году Виктором Ивановичем Гошкевичем единолично. В 1897 году передан в ведение Губернского Ученого Архивного Комитета, в 1909 году Музей поступил в собственность Херсонского городского управления».

5. Врятував життя своїй похресниці

У дружини Віктора Івановича Варвари було троє дітей від попереднього шлюбу. Так сталося, що хлопці були військовими і загинули, а донька Ірина була одружена з офіцером Російської армії. Шлюб не був щасливим, тривав недовго, але у неї залишилась донечка Катерина. Тож Ірина з Катериною жили з Віктором Івановичем і його дружиною. До речі Віктор Іванович був її хрещеним батьком. Коли прийшла радянська влада, Ірину могли засудити як дружину білого офіцера і звісно, не відомо як склалася б доля самої дівчинки. Гошкевич вирішує вдочерити Катерину, дати їй своє прізвище і відтоді вона стає Катерина Вікторівна Гошкевич. 1931 року вона з матір’ю переїздить до Петербурга і відвідає Херсон лише у літку 1983. У своїх спогадах вона згадувала, як суворої зими 1919 року вони жили в одній з кімнат будівлі музею (він тоді розташовувався по вулиці Ушакова), було дуже холодно, помешкання не опалювались і на підвіконнях замерзли усі квіти в горщиках. Ще вона згадувала, що за часів її дитинства на сучасній площі Свободи дуже часто ставали табором цигани і голосно співали своїх пісень і чутно їх було аж у музеї.

1884. Родился Шовкуненко
Мар 21 весь день

1884 год. Родился Алексей Алексеевич Шовкуненко, советский живописец-акварелист. Народный художник СССР (1944), действительный член АХ СССР (1947).

Оставить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: