Calendar

Дек
4
Сб
1965. Созданы городские районы
Дек 4 весь день

1965 г. Указом Президиума ВС УССР №65 в Херсоне создано три городских района: Суворовский, Комсомольский и Днепровский

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Дек
11
Сб
1919. Открылась украинская общественная библиотека
Дек 11 весь день

1919 г. В Херсоне открылась украинская общественная библиотека

Дек
14
Вт
1893. Родился Сергей Александрович Сильванский
Дек 14 весь день

1893 год. В Херсоне, в дворянской семье родился Сергей Александрович Сильванский

Дек
15
Ср
1908. Первый ток новой электростанции
Дек 15 весь день

1908 год. Был выработан первый ток на новой электростанции.

1962. Первая опытная варка целлюлозы
Дек 15 весь день

1962 год. На Херсонском ЦБК была проведена первая опытная варка целлюлозы.

Дек
16
Чт
1957. Памятник Николаю Субботе
Дек 16 весь день

1957 г. Принято решение о перезахоронении и установке памятника Герою Советского Союза Николаю Субботе

Дек
17
Пт
1778. Взятие Очакова
Дек 17 весь день

1778 г. Херсонским корпусом во главе с А.В. Суворовым, взят штурмом Очаков.

Мар
21
Вт
1860. Народився Віктор Іванович Гошкевич
Мар 21 весь день

1860 рік. Народився засновник нашого музею Віктор Іванович Гошкевич

Ось кілька цікавих фактів про Віктора Івановича:

1. Народився у Києві

Віктор Іванович Гошкевич народився 21 березня 1860 року в Києві у родині викладача Київської духовної семінарії. Його батько був професором. У родині було четверо хлопців. Так склалося, що серед Гошкевичів було чимало талановитих людей: один з його пращурів був першим російським консулом в Японії і першим укладачем російсько-японського словника. А в Японському морі навіть є затока Гошкевича.

2. Навчався у Київському університеті спочатку на факультеті математики (працював обчислювачем астрономічної лабораторії), а потім на історико-філологічному

В студентські роки він під керівництвом відомого українського історика, археолога й етнографа Віктора Боніфатійовича Антоновича (серед його учнів був Михайло Грушевський) почав займатися історією України та археологією. Його особливу увагу привернула археологія півдня України. Тому він і приїхав до нашого міста.

3. У 1890 р. приїздить з дружиною до Херсона, де починає працювати секретарем губернського статистичного комітету (запровадив до статистики наукові прийоми, наблизив її до життя)

Зі своєю другою дружиною Варварою Фабріциус Гошкевич познайомився у період навчання в університеті. Вона була дружиною одного з викладачів. Це було кохання на все життя. Коли він поїхав у Херсон, вона поїхала за ним і створювала для нього всі умови, аби він міг займатися наукою.
Вибір на Херсон випав не випадково, адже тут міським санітарним лікарем працював старший брат Віктора Івановича Михайло Іванович. Він і влаштував його секретарем губернського статистичного комітету. Праці Гошкевича губернських статистико-економічних звітів по Херсонській губернії, списки населених місцевостей, здобули широку відомість.

4. У віці 30 років відкриває Музей

Проте основний інтерес для нього в той час становила археологія. І 1890 року ним був створений Археологічний музей. Ось що він писав у Справочный ежегодник за 1917 рік: «основан в 1890 году Виктором Ивановичем Гошкевичем единолично. В 1897 году передан в ведение Губернского Ученого Архивного Комитета, в 1909 году Музей поступил в собственность Херсонского городского управления».

5. Врятував життя своїй похресниці

У дружини Віктора Івановича Варвари було троє дітей від попереднього шлюбу. Так сталося, що хлопці були військовими і загинули, а донька Ірина була одружена з офіцером Російської армії. Шлюб не був щасливим, тривав недовго, але у неї залишилась донечка Катерина. Тож Ірина з Катериною жили з Віктором Івановичем і його дружиною. До речі Віктор Іванович був її хрещеним батьком. Коли прийшла радянська влада, Ірину могли засудити як дружину білого офіцера і звісно, не відомо як склалася б доля самої дівчинки. Гошкевич вирішує вдочерити Катерину, дати їй своє прізвище і відтоді вона стає Катерина Вікторівна Гошкевич. 1931 року вона з матір’ю переїздить до Петербурга і відвідає Херсон лише у літку 1983. У своїх спогадах вона згадувала, як суворої зими 1919 року вони жили в одній з кімнат будівлі музею (він тоді розташовувався по вулиці Ушакова), було дуже холодно, помешкання не опалювались і на підвіконнях замерзли усі квіти в горщиках. Ще вона згадувала, що за часів її дитинства на сучасній площі Свободи дуже часто ставали табором цигани і голосно співали своїх пісень і чутно їх було аж у музеї.

Авг
30
Ср
1908 г. Открыто Херсонское коммерческое училище
Авг 30 весь день

30 августа 1908 г. состоялось открытие Херсонского коммерческого училища (дом № 3 по нынешней ул. Белинского). Инициатором его открытия был В. В. Бон-Бруевич. В первый год в училище поступили 209 человек, из 170 сдавших вступительные экзамены 144 принятых. В связи с возрастанием значения промышленности и торговли училище преобразовано в коммерческое министерство торговли и промышленности, т.е. ему предоставлены все права государственного учебного заведения.

 

Окт
24
Вт
Украдены памятники
Окт 24 весь день

2022 год. Российские оккупанты демонтировали в Херсоне памятники российским полководцам Александру Суворову и Федору Ушакову и забрали их с собой при бегстве из города.

Оставить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: