Ленінський рік
1970-й рік — ленінський, ювілейний, велике свято радянського народу. Разом з усіма трудівниками країни активно готувався до цієї знаменної дати і колектив консервного комбінату. З думою про Ілліча ніс він ювілейну ленінську вахту.
Широкого розмаху на комбінаті набрало змагання на честь знаменного ювілею. Воно розгоралось в боротьбі за звання кращий за професією, за економію палива, сировини, електроенергії, за право відпрацювати в день 22 квітня 1970 р. на зекономленій сировині, за пам’ятний вимпел на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна.
Зміна комуністичної праці з халвово-овочевого виробництва, керована змінним інженером Є. Н. Авраменком і майстром 3. Г. Райко, стала ініціатором соціалістичного змагання за виконання до 100-річчя з дня народження В. І. Леніна особистого п’ятирічного плану. Робітники цієї зміни закликали трудівників виробничого об’єднання стати на почесну вахту під девізом: «100 днів — 100 трудових подарунків Батьківщині!» Це почи нання підтримав весь колектив. В змаганні взяли участь 1923 чоловіка.
Ініціативу зміни було підхоплено й на інших підприємствах Херсонської області.
Розгорнувши змагання на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна, колектив комбінату достроково виконав план першого кварталу 1970 р. по реалізації товарної продукції і випуску консервів. Продуктивність праці підвищилась на 5,7 процента. План чотирьох місяців колектив комбінату зобов’язався завершити 22 квітня 1970 р., а виконав на 12 днів раніше строку.
Найкращих результатів у змаганні добились колективи жерстяно-банкового, механічного, вікельного цехів і халвово-овочевого виробництва. Понад 150 робітників цих цехів за 3,5 року виконали особисті п’ятирічки. Серед змін гідно відзначили ювілей зміни халвово-овочевого цеху, керовані інженерами Т. С. Зозулею і А. П. Сокол. В жерстяно-банковому цеху переможцями змагання вийшли зміна Є. Д. Хамзової і бригада імені 50-річчя ВЛКСМ, керована О. Є. Борщер. У вікельному цеху першість завоювала бригада вулканізаторів А. І. Бородіної, в лісотарному — Н. І. Іванової.
Зміна комуністичної праці томатно-сокового виробництва, керована інженером М. В. Павленко, добилась рекордного виробітку — по 762 тисячі банок томатної пасти за зміну, а зміна комуністичної праці інженера Г. Ф. Гавриша — по 128 тисяч банок томатного соку. Добре попрацювала і зміна комуністичної праці інженера Т. І. Половикової, де відзначились вакуумниця А. Ігнатенко, закатниця Г. Загнпборода, слюсар Я. М. Логвинов, лаборант Н. І. Ашущаєва.
Колектив томатно-сокового виробництва провів велику роботу по забезпеченню безперебійного приймання і переробки томатів. Оригінально вирішивши доставку пульпи баржами з Голої Пристані, він повністю ліквідував черги автомашин, поліпшив якість пульпи, різко скоротив час доставки і подання її на переробку.
Підсумки ювілейного комуністичного змагання підбивали на зльоті передовиків виробництва напередодні 100-річчя з дня народження Володимира Ілліча Леніна. Самовіддану працю колективу високо оцінила Батьківщина. 317 чоловік кращих з кращих нагороджено медаллю «За доблесну працю. На ознаменування 100-річчя з дня народження В. І. Леніна», 117 чоловік— значком «Відмінник соціалістичного змагання Міністерства харчової промисловості УРСР».
За високі результати в індивідуальному змаганні закатницю К. М. Саливон було нагороджено Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, варильниці Л. А. Сидоренко першій присвоєно звання «Почесний ветеран праці Дніпровського району м. Херсона», вулканізатора вікельного цеху Ф. М. Василенка занесено до міської «іКниги трудової слави», робітників А. Т. Кусак і Н. В. Касьяненко — до обласної «Книги трудової слави». Усі вони виконали свої п’ятирічні плани до 25 грудня 1969 р.
До обласної «Ленінської книги трудової слави» занесено ініціаторів обласного змагання за гідну зустріч ленінського ювілею зміну інженера Є. М. Авраменка і майстра 3. Г. Райко, бригаду обвалювальників А. Б. Атласмана і робітницю К. М. Саливон з халвово-овочевого виробництва, бригаду А. І. Бородіної з вікельного цеху, робітника томатно-сокового виробництва Н. Т. Акусак.
До міської «Ленінської книги трудової слави» занесені ударник комуністичної праці вулканізатор Ф. М. Василенко, слюсар А. Ф. Єременко, зміна комуністичної праці томатно-сокового виробництва, очолювана І. П. Цивиліною.
До районної «Ленінської книги трудової слави» занесено бригади склоскладу О. І. Вовиченко і лісотарного цеху Н. І. Іванової, зміну томатно-сокового виробництва Н. П. Коваленко, передовиків праці С. А. Букалець, І. А. Вдовиченко та В. А. Надошивіна.