1964 год
ИЗ СПРАВКИ ХЕРСОНСКОГО ОБЛАСТНОГО УПРАВЛЕНИЯ КУЛЬТУРЫ ОБКОМУ КОМПАРТИИ УКРАИНЫ ОБ ИТОГАХ ВСЕСОЮЗНОЙ ПЕРЕКЛИЧКИ СЕЛЬСКИХ КЛУБОВ В ОБЛАСТИ
20 ноября 1964 г.
Всесоюзна перекличка сільських клубів, яка проходила за ініціативою сількорів колгоспу «Кубань» Краснодарського краю, сприяла значному поліпшенню змісту роботи клубних закладів, дальшому піднесенню їх ролі у комуністичному вихованні мас, мобілізації трудівників села на виконання виробничих завдань.
Понад 500 клубів нашої області активно включились у всесоюзну перекличку. При райвідділах культури були створені оперативні групи по керівництву перекличкою…
В багатьох клубах запроваджується така форма клубної роботи, як радіогазети і світові газети. Вже ввійшло в традицію села Осокорівка Великоолександрівського району,* що 2 рази в місяць в клубі перед кіно передають черговий номер радіогазети, в якій розповідається про життя в колгоспі, на фермах, бригадах, висміюють ледарів, п’яниць, хуліганів.
Велику увагу приділяють клуби наочній агітації.
В кожному клубі встановлено стенди «За що бореться наш колгосп в 1964 р.». Багато місця відводиться бойовим листкам, блискавкам, стінним газетам.
Велику роботу працівники культури і актив проводять у червоних кутках, агітпунктах. А в період польових робіт агітаційно-масова робота переноситься в поле… На період збирання врожаю було створено 162 агіткультбрига-ди. В декількох районах (Нижньосірогозькому, Генічесько-му) працювали агітпоїзди…
Було прочитано 7140 лекцій і доповідей, проведено 2834 тематичних вечори, більше 2 тис. усних журналів,. 3214 концертів та багато інших культурно-масових заходів.
Зміцніла також і матеріально-технічна база культурно-освітніх установ. В кожному клубі є баян. Багато клубі» за рахунок культфондів колгоспів придбали театральні костюми, меблі, одяг для сцени…
78 клубів області борються за звання відмінної роботи.. 8 клубам вже присвоєне це високе звання.
У Скадовському районі працює університет передового, досвіду, слухачами університету являються працівники; колгоспів, радгоспів. Всього слухачів більше 350 чоловік.. Заняття проводяться за планом на базі колгоспів, радгоспів, кращих бригад, ферм.
Крім університету, у Скадовському районі створено 9 шкіл передового досвіду на базі кращих ланок і бригад, колгоспів і радгоспів…
В культурно-освітній роботі великі плоди приносять, громадські начала. Завдяки цьому багато клубів працюють без вихідних днів. Майже всі завідуючі клубами мають громадських замісників.
Начальник облуправления культуры Г. Пахомов?
Госархив Херсонской области, ф. р-1323, оп. 2, д. 177, л. 55, 57-Отпуск.
* * *
ИНФОРМАЦИЯ ГАЗЕТЫ «НАДДНІПРЯНСЬКА ПРАВДА» ОБ УЧАСТИИ ВОСПИТАННИКОВ СТУДИИ ИЗОБРАЗИТЕЛЬНОГО ИСКУССТВА ПРИ ДОМЕ ПИОНЕРОВ ХЕРСОНСКОГО ХЛОПЧАТОБУМАЖНОГО КОМБИНАТА В МЕЖДУНАРОДНЫХ ВЫСТАВКАХ
9 декабря 1964 г.
Чотири роки при Будинку піонерів Херсонського бавовняного комбінату працює студія образотворчого мистецтва. Керує нею художник Клара Миколаївна Молотнікова. Неодноразово роботи студійців експонувалися на республіканських і всесоюзних виставках, де одержали високі оцінки спеціалістів і відвідувачів.
І ось нова радісна звістка. Республіканський методичний кабінет художнього виховання дітей Міністерства освіти України відправив 12 робіт херсонських студійців на міжнародні виставки в Італію, Японію, Лаос, Іран, Камбоджу і Францію, Серед них малюнки Наташі Доліот, Олі Комарової, Володі Мартиненка.
Наддніпр. правда.— 1964.—9 дек.
* * *
ИЗ ОТЧЕТА ХЕРСОНСКОГО ДОМА НАРОДНОГО ТВОРЧЕСТВА О РАЗВИТИИ САМОДЕЯТЕЛЬНОГО КИНОИСКУССТВА
Декабрь 1964 г.
…На 1 січня 1964 р. було зареєстровано 7 працюючих будинків культури, любительських кіностудій. На протязі року було організовано 10 нових кіностудій: в радгоспі імені К. Маркса, радгоспі «Південний» Голопристанського району, радгоспі «Городній велетень» Білозерського району, в Великолепетиському районі, Новокаховському сільськогосподарському технікумі, новокаховському Палаці культури, на Новокаховському електромашзаводі, Херсонському заводі склотари, Херсонській ‘нормативно-дослідній станції. Таким чином, в минулому році працювало 17 любительських кіностудій. Керують ними в основному інженерно-технічні працівники, фотографи, кіномеханіки.
Кращими студіями в сільській місцевості є студія радгоспу «Червоний Перекоп» (Каховського района) та студія радгоспу «Городній велетень» Білозерського району. Кращі серед міських — студії морського порту при клубі ім. Шмідта, Палацу піонерів, Південно-української маши-но-випробувальної станції…
В листопаді 1964 р. був проведений обласний огляд любительських кінофільмів, в якому взяли участь 6 студій, котрі показали 16 кінофільмів. Вперше на огляді були показані 3 кольорові фільми. Кращим на огляді був кольоровий фільм «Пісня про моє місто» студії морського порту (клуб ім. Шмідта). Хороший фільм показала студія радгоспу «Городній велетень» — «Радгоспні будні». Всі ці любительські кінофільми показали зрілу операторську і технічну майстерність авторів.
Студією обласного Будинку народної творчості разом з позаштатним активом та керівниками студії, які проходили стажування, були зняті фільми: «Обласний зліт ударників комуністичної праці в Каховці», «Наукова конференція в Одесі», «Хроніка Херсонщини».
Разом з позаштатним активом були підготовлені 8 фотоальбомів про роботу культурно-освітніх установ Херсонщини для Болгарії, Угорщини та міжобласної практичної конференції в Одесі.
Директор обласного Будинку народної творчості В. Коршун
Госархив Херсонской области, ф. р-1323, оп. 2, д. 73, л. 18—19. Подлинник.