З ювілеєм, заводе!
Шановні друзі!
У цей знаменний день радий можливості особисто привітати всіх причетних до свята- 210-річчя утворення Херсонського суднобудівного-судноремонтного заводу імені Комінтерну — чи не найстарішого центру суднобудування та судноремонту України, відомого далеко за її межами.
Сьогодні вас, комінтернівців, вшановує вся країна, бо народження вашого вкрай необхідного державі підприємства більш ніж два сторіччя тому стало великою подією та знаменувало собою нову сторінку в літопису південного Причорномор’я.
Адже, як значиться у записах державного адміралтейського департаменту від 1826 року, з відкриттям Одеського порту виникла потреба у чималій кількості суден для перевезень товарів у Чорноморські порти. Саме тому в 1797 році на березі протоки Кошової було влаштовано Херсонську міську верф, яка згодом набула слави як велике суднобудівне та судноремонтне підприємство.
Тернисту путь пройшов ваш завод від часу створення до сьогодення, починаючи свою діяльність з будівництва вітрильних корветів і бригів до випуску сучасних суден. З його стапелів сходили криголамні буксири, землесоси, буксирно-вантажні теплоходи, грейферні земснаряди, пороми, теплоходи для прогулянок річкового, озерного та морського плавання, а також кораблі спеціального призначення для Військово-Морського флоту.
Водночас з усім українським народом та братніми республіками колишнього СРСР через низку історичних подій — революції та війни, важкий час відродження зруйнованої німецько-фашистськими загарбниками промисловості — чимало труднощів та випробувань довелось подолати колективу заводу. Однак завдяки самовідданій та невтомній праці комінтернівців вражаючими темпами було відновлено на Херсонщині галузь кораблебудування та повернуто їй заслужену славу, за що понад триста заводчан нагороджено орденами та медалями, а вісім із них — фрезерувальник Шпак З.І., слюсар Салін Б.В., електрозварник Іванов П.Р., механіки теплохода Бондар В.А. та Шавалда О.І., капітани Іващенко І.О. та Олейник Ф.Г., інженер Грінченко А.І. — удостоєні високої нагороди — ордена Леніна.
Рушіями та прискорювачами змін на краще були і представники робітничих династій — Матвєєви, Коновалови, Кухтіни, Аршабенко та інші.
Високий професіоналізм, вболівання за улюблену справу, бажання і надалі докладати зусиль задля розвитку суднобудівної галузі дали вам змогу подолати проблеми переламних дев’яностих років і сьогодні зайняти гідне місце у промисловості нашого краю.
Я впевнений: ваш завод,який є базовим підприємством акціонерної суднохідної компанії“Укррічфлот”, має йти шляхом розвитку та вдосконалення. В нагоді стане і багатий досвід висококваліфікованих спеціалістів, які уже зараз відроджують повнокомплектне суднобудування, і наявність робітничого потенціалу, і необхідні виробничі потужності.
Безперечно, сьогоднішнє свято — вагомий привід для заслуженої гордості за надбане і сподівань на кращий завтрашній день. Нема сумнівів, що ви успішно розв’яжете існуючі проблеми, подолаєте чисельні труднощі та примножите славу Херсонщини як краю суднобудівників.
Міцного вам здоров’я, невичерпної енергії для втілення нових задумів, щастя і добробуту, щедрої вам долі.
З повагою
Володимир ДЕМЬОХІН,
Голова Херсонської обласної Ради