• Головна
  • Книги
  • Відлуння Великого Степу. Історія Північного Причорномор’я в особах

Відлуння Великого Степу. Історія Північного Причорномор’я в особах

Моєму дідові, родовому запорозькому козаку, історику-професіоналу, ветерану Другої світової війни Івану Олексійовичу Паталаху присвячую…

івнічне Причорномор’я — край своєрідний і надзвичайно цікавий. На виміну від старих «міських» цивілізацій, таких як Єгипет, Месопотамія, Балкани, перенасичених слідами свого існування, тут культурні пласти, на перший погляд, непомітні. Надто часто на цьому перехресті водних і сухопутних шляхів зіштовхувалися інтереси різних народів, тож жоден з них не міг тривалий час утриматися на цих землях.

Можливо, саме з цієї причини, а також через те, що більшість істориків змальовувала степовиків виключно у чорних тонах, наш край був, фактично, позбавлений історії до кінця XVIII століття. Але ж умови степового життя вимагали від кіммерійців, скіфів, сарматів, готів, гунів, аварів, мадярів, печенігів, половців, запорозьких козаків виняткової мужності й витривалості. Вижити й перемогти у Степу могли лише сильні тілом і духом люди: могутні володарі, хоробрі воїни, відчайдушні авантюристи, відважні мандрівники. Можливо, не кожному з них сприяла фортуна, але всі вони залишили свій слід в історії нашого краю, котрий іменувався не лише Диким Полем, але й Великим Степом. Тож пориньмо в унікальний, повний небезпек та пригод світ Великого Степу, пройдімо шляхом тих, хто творив його неповторну історію.

 

Зміст

© О. Паталах, 2009 © “Наддніпряночка”, 2009

ББК 63.3(4УКР—4ХЕС) П20

Паталах О. Відлуння Великого Степу. Історія Північного Причорномор’я в особах. —
Херсон: Наддніпряночка, 2009. — 200 с. ISBN 978-966-8222-72-6

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: